Kutsal Topraklara Yolculuk Devam Ediyor
Reklam

Kutsal Topraklara Yolculuk Devam Ediyor

Kutsal Topraklara Yolculuk Devam Ediyor

Kutsal Topraklara Yolculuk Devam Ediyor
24 Ağustos 2016 - 18:29

Hac görevini yerine getirmek için Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Kocaeli’den kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının ikinci kafilesi  yola çıktı.

151 kişilik ikinci hacı adayı kafilesi için 23 Ağustos 2016 Salı günü İzmit Perşembe Pazarı alanında Kocaeli İl Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği hacı uğurlama törenine Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, Hac ve Umre Şube Müdürü Muhammed Erkuş ile çok sayıda hacı adayı yakını katıldı.

İzmit Şirintepe Cami İmam Hatibi Aziz Ekşi’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan tören, din görevlilerinin okuduğu ilahilerle devam etti.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Müftüsü Yusuf Doğan, “Rabbim yolunuzu açık eylesin. Sağlık sıhhat ve afiyetle bu yolculuğu tamamlayıp makbul bir hac yapmış olarak hanelerinize döndürsün. Önce Medine’ye, Resul-i Kibriya Efendimizi ziyarete gidiyorsunuz. Sonra Cenab-ı Hakkın beytine varacaksınız. Zor bir ibadet için yola çıkıyorsunuz. Cenabı Hak ibadetlerinizi kolay eylesin, kabul eylesin. Cenabı Hak, gidemeyenlere de hacca gitmeyi nasip eylesin. Orada bizim için dua edin, sizi uğurlayan yakınlarınız için dua edin, Ümmet-i Muhammed için dua edin, milletimiz için, devletimiz için, memleketimiz için dua edin. Cenabı Hak ümmetin başındaki bu bela ve musibetleri def’u ref eylesin, Rabbimiz vatan ve din düşmanlarına fırsat vermesin, onları kahreylesin diye orada samimi dualar edin” dedi.

Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük’ün yaptığı duanın ardından hacı adaylarımız gözyaşları içinde Medine’ye gitmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanına uğurlandılar.

İlimizin ikinci kafilesi ile hacca giden hacı adaylarımız, kutsal topraklarda 27 gün kalacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyanet TV’den bir ilk
Diyanet TV’den bir ilk
Hacda görev alacak personele seminer
Hacda görev alacak personele seminer