Reklam
Vehbi AKŞİT

Vehbi AKŞİT

Serbest Köşe

Hakkında

• 15.06.1968 tarihinde Sakarya'nın Söğütlü İlçesi Kurudil Köyü'nde doğdu.

• İlkokul (1979), ortaokul (Adapazarı İmam-Hatip Ortaokulu, 1982) ve liseyi (Adapazarı İmam-Hatip Lisesi, 1986) Sakarya’da okudu.

• 1986-1990 yıllarında Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Lisansını tamamladı.

• 1991-1992 yılları arasında Konya Personel Okulu Komutanlığında önce Asteğmen Temel Öğrenci olarak, daha sonra ise Personel Asteğmen rütbesiyle Şanlıurfa Hilvan Askerlik Şubesi Başkanı olarak görev yaptı.

• 1992-1997 yıllarında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Din Eğitimi Bilim dalında yüksek lisansını tamamladı. (YL Tezi: “İstanbul Haseki ve Konya Selçuk Eğitim Merkezindeki Derslerin Program Yönünden Değerlendirilmesi”)

• 1992-1995 yıllarında Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler İhtisas Kursu’nda eğitim görerek 3. Dönem mezunu olarak tamamladı.
 

Görevleri

• 1988-1990 yıllarında Bursa’da Mudanya Balabancık Köyü’nde 2 yıl İmam Hatip olarak görev yaptı.

• 1990–1992 yıllarında Sakarya Söğütlü İlçesi Kubbeli Camii’nde 2 yıl İmam Hatip olarak görev yaptı.

• Sırasıyla Muş Korkut İlçesinde 1996 Mart-Kasım (8 ay),

• Malatya Pütürge ilçesinde 1996 Kasım-1998 Temmuz (2 yıl),

• Afyonkarahisar Başmakçı İlçesinde 1998 Ağustos -2002 Ağustos (4 yıl) İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

• Kütahya Müftülüğü Kur’an Kursları Müdürü olarak 2002 Ağustos-2009 Mart (6 buçuk yıl) görev yaptı.

• Kocaeli İl Müftülüğü Merkez Vaizi olarak 1 Nisan 2009-24 Ekim 2014 (5 buçuk yıl) görev yaptı.

• Kocaeli Merkez Vaizi iken 5 yıl süre ile Belçika’da Din Görevlisi olarak bulundu.

• 2014 Müftü atamalarında İlçemiz Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı. 7 Kasım 2014-14 Şubat 2020 tarihleri arası görev yaptı.

• 28 Şubat 2020 tarihinde Çekmeköy İlçe Müftüsü olarak göreve başlayan Vehbi AKŞİT, Evli ve iki çocuk babasıdır.