Pınar HOLT

Pınar HOLT

Davranış Bilimci

Hakkında

PINAR HOLT KİMDİR?

Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, İstanbul’da doğdu. 12 yaşında 1 kız çocuğu annesidir.

1997 -1999 yılları arasında İngiltere’de Dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye döndü.

2013 yılında California Janus Universitesi Davranış Bilimleri bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Halen Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü eğitimine devam etmektedir.

2013 yılından beri Türkiye ve Avrupa'da çeşitli gazete, haber sitesi, PDR ve Kadın Magazin dergilerinde Anne & Çocuk İlişkileri ve Çocuk & Ergen Gelişimi üzerine köşe yazıları yayınlanmaktadır. 

2016-2017 yılında ‘Oyun ve Masal Terapisi’ eğitimiyle birlikte, The University of Warwick’ten ‘Bebek Zihin Gelişimi’ üzerine eğitimlerini tamamlayarak, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde annelerle buluşup ‘0-5 Yaş arası Bebek & Çocuk Gelişimi ve Davranışları’ üzerine seminerler vermektedir.

Bununla beraber Amerika’da bulunan Zur Institute’den ‘Childeren, Technology Addiction, Parenting and the Future’ ‘Çocuklar, Teknoloji Bağımlılığı, Ebeveynlik ve Gelecek...’ konulu eğitimi alarak, birçok kurum, okul, vakıf ve belediyelere ‘Pınar Holt ile Teknoloji Diyeti’ başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak katılmaktadır.

Çocuk ve Ergen ve Aile içinde  ‘Kontrollü Teknoloji Kullanımı’ konusuyla ilgili kitap çalışmasının basımı bitmiş olup dağıtım aşamasındadır.

Pınar Holt, İstanbul Down Sendromlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Down Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Dünya Gençlik Konseyi'ne de çözüm ortağı olarak destek vermektedir.

Bunların yanı sıra Ailelere ve Yetişkinlere aşağıda verdiği diğer seminerlerin listesine ulaşabilirsiniz:

  • 0 - 5 Yaş Bebek & Çocuk Davranışları

  • Kontrollü Teknoloji Kullanımı

  • Motivasyon, İletişim Becerileri & Kişisel İmaj

  • Beden Dilini Etkili Kullanabilme

  • Stres & Zaman Yönetimi

  • Özgüven Gelişimi

  • Aile ve Çocuk İletişimi Seminerleri

Son Yazılar