Diyanet Evi - Ankara Şubesi

Firma Yetkilisi : Diyanet

Adres: Kavaklıdere Mahallesi Bankacı Sokak No:11 06680 Çankaya / Ankara Şehir : Ankara İlçe: çankaya

Telefon: 3124195162

EMail: bilgi@diyanetevi.gov.tr

Web: http://www.diyanetevi.gov.tr/

Diyanet Evi Ankara

Başkanlığımız bünyesinde görev yapan personel ve ailelerinin konaklama ihtiyacını karşılamak üzere, ‘’Ankara Diyanet Evi’’ 16 Nisan 2017 tarihi itibariyle siz değerli personelimiz ve yakınları ile diğer Kamu personeline hizmet vermeye başlamıştır..

Başkanlığımız üstlenmiş olduğu misyon itibariyle, çok geniş bir yelpazede toplumsal ve küresel ölçekte hizmet sunmaktadır. Bu anlamda, örnek alınan bir Kurum haline gelen Teşkilatımızın, mensupları ve ailelerinin konaklama, dinlenme, eğitim, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında, büyük bir talep ve beklenti olduğu bilinmektedir.

Bu ihtiyacı karşılamak üzere, 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’un 7.nci maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün vazifeleri arasında sayılan, “Başkanlığın sosyal ve kültürel faaliyetlerini yürütmek, diyanet evi ve benzeri sosyal tesislerin kurulması ve işletilmesini sağlamak” hükmüne istinaden, öncelikli olarak Büyükşehirlerde ‘’Diyanet Evi’’ adı altında sosyal tesis ve misafirhaneler açılması ve Başkanlığımızca işletilmesi uygun görülmüştür.

Bu itibarla, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerekli idari, mali ve hukuki çalışmaları tamamlanan 56 oda 120 yatak kapasiteli ‘’ Ankara Diyanet Evi’’ , 16 Nisan 2017 Pazar günü itibariyle konaklama hizmeti sunmaya başlamıştır.

Başkanlığımız, personelimiz ve milletimize hayırlı olmasını dileriz.

 

Firma'ya Mesaj Gönder