2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Tuzla da törenle başlatıld - Müftülük Haber

Müftülük Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 14921 kez okundu. | Kategori : MÜFTÜLÜK
Haberin Tarihi :   27 Eylül 2013 - 01:13

2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Tuzla da törenle başlatıldı.

Büyüt
Küçült
2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Tuzla da törenle

Kur’an Kurslarının 2013-2014 Yılı Eğitim ve Öğretime başlaması nedeniyle İlçe Merkezinde bulunan Yavuz Şahsuvaroğlu Kuran Kursunda açılış töreni düzenlendi.

20 Eylül 2013 saat 10:00 da düzenlenen açılış töreninde:

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza ÇALIŞIR Tuzla Müftüsü Ahmet SİLKİN Tuzla Devlet Hastanesi Başhakemi Op.Dr İrfan Fırat İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serkan Varlı Tuzla Mal Müdürü Selami Erhan Şahsuvaroğlu Erkek Kuran Kursu Müdürü Hocaları  Talebeleri ve Öğrenci velileri hazır bulundu.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; İlçe Müftüsünün açılış konuşması ile devam etti. İlçe Müftüsü Ahmet SİLKİN yapmış olduğu konuşmada; Kuran Kurslarının yaygın Eğitimin bir parçası olduğunu ve Örgün eğitime paralel olarak halkımıza hizmet sunduğunu söyleyerek, Kuran Kurslarının Ülke genelinde büyük bir manevi boşluğu doldurduğunu, halkımızın doğru ağızdan doğru bilgiye ulaşmasında büyük payı olduğunu, gün geçtikçe gelişerek Ülkemizin bütün yerleşim birimlerini kapsayacak şekilde hizmet getirdiğini ifade etti.

İlçe Kaymakamı Ali Rıza ÇALIŞIR’da yaptığı konuşmada Ülkemizin Maddi ve Manevi yönden yetişmiş elemana ihtiyacı olduğunu vurgulayarak Kur’an Kurslarında yetişen öğrencilerin Ülkemiz ve İnsanlık için hayırlı hizmetler yapacaklarından emin oluğunu ifade etti.  engelli bir öğrenci ile yakından ilgilendi. Ayrıca öğrencilerle de ilgilenen Kaymakam ÇALIŞIR, sınıfları gezdi yatakhaneyi yemekhaneyi bizzat dolaştı.Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin Tuzla Devlet Hastanesi Başhakemi Op.Dr İrfan Fırat İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serkan Varlı Tuzla Mal Müdürü Selami Erhan Şahsuvaroğlu Erkek Kuran Kursu Müdürü ve Hocaları Eşlik Etti.

 Sınıfta Kuran Kursu yöneticisi tarafından, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof.Dr. Mehmet GÖRMEZ’in aşağıdaki mesajı öğrencilere okundu

 Sevgili Kur’an Öğrencileri!

Verimli ve bereketli bir yaz döneminin ardından şimdi de 2013-2014 i Kur’an kurslarımızın başlamasının heyecanını yaşıyoruz. Yüce Rabbimizin insanlığa lütfetmiş olduğu en büyük mucize olan Kur’an-ı Kerim, alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin (s.a.s) elinde insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkaran bir nur olarak indirilmiştir. Bu nur sayesindedir ki Kur’an Kurslarımız sevgi ve saygının; birlik, beraberlik ve kardeşliğin; bilgi ve görgünün işlendiği önemli mekânlar olmuştur. Sizler bu kıymetli mekânlarda fedakâr din görevlilerimiz ve Kur’an Kursu öğreticilerimizle tanışacak, Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenecek, dünya ve ahiret mutluluğunu kazandıracak eşsiz bilgileri, altın öğütleri alacak, Sevgili Peygamberimizin hayatının en güzel örneklerle dolu olduğunu göreceksiniz. Kısacası hayatı Kur’an’la anlamlandıracak onunla hayata, eşyaya, insana, tabiata, çevreye ve evrene bakacak; aklınızı kalbinizle, ruhunuzu bedeninizle buluşturan ve sizi tevhide davet eden Kur’an’ın anlamlar dünyasından kendinizi alamayacaksınız. Bu bilinçle geçirdiğiniz her dakika, ömrümüzün en kıymetli anları olarak melekler tarafından kaydedilecektir. 

Bu doğrultuda sizlere düşen görev, devlet millet işbirliği ile oluşturmuş olduğumuz bu imkanlardan ve hocalarımızdan âzamî derecede istifade etmeniz, zamanı iyi değerlendirmeniz ve medeniyetimize yakışır bir tekamülü hayatınızda gerçekleştirerek örnek bir müslüman olmanızdır. Rabbim muvaffak kılsın 

Değerli Meslektaşlarım!


Yüce dinimiz İslâmı ve onun kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’i öğretme gibi kutsal bir görevi uhdenizde bulundurmaktasınız. Sevgili Peygamberimizin “sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir” hadis-i şerifi tarih boyunca Kur’an aşığı gönül insanlarını nasıl büyük bir coşku ile harekete geçirmişse, bizim de onu öğrenme, öğretme, anlama, anlatma ve hayatımızı ona göre tanzim etme konusundaki azmimizin son derece yüksek olması gerekmektedir. 

Bu şuurla Kur’an kurslarında hizmet veren siz din gönüllülerimizin Kur’ânî ve nebevi metottan asla taviz vermemeleri gerekmektedir. “Hikmetle yaklaşım” ve “güzel öğüt” ilahi fermanının yanı sıra “kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz” nebevi öğretisi dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardır. İslâmın hikmet ve hakikat dünyasını öğretmekle mükellef olan bizler, değişen vegelişen şartları da dikkate alarak önce kendimizi geliştirmeli bununla birlikte dilimizi ve üslubumuzu yeniden gözden geçirerek gönül dilini, kardeşlik ahlakını ve hukukunu da ihmal etmeyen bir anlayışla, hizmetlerimizi sürdürmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Kur’an kurslarımıza katılan öğrencilerimizi, görevlilerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Hem öğrencilerimizin hem de görevlilerimizin başarılı olmasını Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ediyor, en içten selam ve muhabbetlerimi sunuyorum
."dedi

 

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
twetter
Ramazan Özel
facebook
Peygamberimizin Hayatı
Son Yorumlar
İrsatçı
Eğitim görevlisi Sınavına iptal mi acaba
hattat salih
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Müftülük Haber | http://www.muftulukhaber.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2015 - 2016
Müftülük Haber Sitemiz hiç bir Resmi Kuruluşun Yayın Organı değildir.Tamamen Özerktir.